Офіційний сайт «Токмацької багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування» Токмацької міської ради.

Розділи

Календар

« Червень 2019 »
Пн   3 10 17 24
Вт   4 11 18 25
Ср   5 12 19 26
Чт   6 13 20 27
Пт   7 14 21 28
Сб 1 8 15 22 29
Нд 2 9 16 23 30

Пошук

Новини

Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування.

Щорічно в Україні в перший тиждень серпня відзначають Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування. Цього року його гасло - « Годування грудьми – основа життя».
Враховуючи соціально-економічну та демографічну ситуацію в країні, наявність потреби поліпшити якість життя, звернемо увагу на ставлення до початку життя, до новонародженої дитини, майбутнього члена суспільства.
Забезпечити здоров’я нації – це впровадити грудне вигодовування. Немовля повинно вигодовуватися грудьми матері. Так закладено природою і так має бути, якщо нація прагне зберегти репродуктивне і психоемоційне здоров’я, що забезпечить нам розвиток, довгоочікуване задоволення життям та здійснення сподівань.
В Конвенції про права дитини зазначено, що вона має право на забезпечення її найкращим. Грудне вигодовування є «золотим стандартом» фізіологічного росту, психо - емоціонального розвитку.
Беззахисне та безпорадне немовля у першу годину життя активно повзе по матері до грудей у пошуках соска, а коли знайде, безпомилково розуміє що з ним робити.
Природне вигодовування – єдиний спосіб годування, що має унікальний біологічний вплив на здоров’я дитини. До 6 місяців життя повністю забезпечує дитину харчовими та біологічно – активними речовинами.
Завдяки щоденним змінам молока воно ідеально пристосовується до засвоювання. Завжди оптимального складу, індивідуально відповідає потребам кожної дитини. Завжди правильної температури, чисте та безпечне.
Повноцінне грудне вигодовування, добрий догляд та любов компенсують негативні ситуації під час вагітності та пологів як у дитини, так і у матері.
Для психічного здоров’я дитини важливо отримати задоволення, вгамувавши голод материнським молоком. Близькість до матері викликає у немовля почуття постійної захищеності і сприяє розвитку позитивних емоцій, які потім вплинуть на формування позитивних рис характеру дитини.
Знаходячись у стані повної залежності, дитина має психофізіологічні потреби, задовольнити які може і повинна тільки мати.
Материнство включає в себе здатність жінки виносити, народити та вигодовувати грудьми дитину до певного віку.
Не вагітність, не пологи роблять жінку матір’ю, а здійснення грудного вигодовування. Жінка отримує допомогу в підтримці грудного вигодовування, яка має здійснюватися ще у період навчання в середніх навчальних закладах та медичних закладах. Так будьмо щирими до наших життєвих цінностей та відповідальностей і все буде добре.


Лікар педіатр – неонатолог акушерсько – гінекологічного відділення КП «Токмацька БЛІЛ» ТМР Ганічева Ірина Олександрівна

Вівторок, 31 Липня 2018 16:38 | Переглядів: 76