« Вересень 2020 »
Чт 3 10 17 24
Пт 4 11 18 25
Сб 5 12 19 26

Система e-Health нагадує перепис населення чи бухгалтерську систему, – експерт

e-Health – це багатокомплексна система. І Україна – перша держава, яка запроваджує таку масштабну електронну реформу у системі охорони здоров’я. Немає у Європі подібного прикладу такого масштабу.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив голова правління ГО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД» Дмитро Шерембей.

Гість програми зазначив, що ГО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД» не лише підтримує запровадження в Україні електронної системи охорони здоров’я, а й займається пошуком ресурсів серед донорів, щоб вони допомогли державі якнайшвидше реалізувати цей проект.

«Бо насправді ця система не виглядає як бухгалтерський облік або як примітивна база даних. Насправді, e-Health – це багатокмплексна система. До речі, Україна – перша країна, яка запроваджує таку масштабну електронну реформу у системі охорони здоров’я. Немає у Європі подібного прикладу такого масштабу. Тому так, для команди МОЗу це не простий виклик», – зазначив гість програми.

Дмитро Шерембей також назвав переваги електронної системи охорони здоров’я:

«Електронна система e-Health – це прозорість, відкритість, точність управління та роз’яснення, на що саме витрачаються податки українців. Також система e-Health чітко покаже кількість медзакладів України, кількість лікарів, складів та інших структур Міністерства охорони здоров’я. І найголовніше, система покаже кількість пацієнтів, які зареєструються на цій платформі. Важливо й те, що наша держава позбудеться пустих лікарень, пустих будівель і «липових» даних про пацієнтів», – підкреслив Дмитро Шерембей.

А якщо порівнювати те, як зберігалися персональні дані пацієнтів у старій системі та у електронній системі e-Health, то, зі слів голови правління ГО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД», нова система гарантує високий рівень захисту персональних даних пацієнтів.

«Коли моя медична картка лежала у реєстратурі, і її видавала жіночка, переважно пенсійного віку, то звідки вона могла знати, що я це чи ні. Те ж стосується і медичних карток моїх дітей. Тому, якщо говорити про стару систему, персональні дані українців не були у безпеці. Вони були у тотальній доступності. А от нова система гарантує високий рівень захисту персональних даних, оскільки ними користуватимуться банки та інші структури, які дорожать цими ресурсами», – підкреслив Дмитро Шерембей.

Четвер, 17 Травня 2018 15:56 | Переглядів: 197