Офіційний сайт «Токмацької багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування» Токмацької міської ради.

Розділи

Календар

« Серпень 2019 »
Пн   5 12 19 26
Вт   6 13 20 27
Ср   7 14 21 28
Чт 1 8 15 22 29
Пт 2 9 16 23 30
Сб 3 10 17 24 31
Нд 4 11 18 25  

Пошук

Новини

Всесвітній День донора крові

Щорічно з 2005 року 14 червня в різних країнах світу відзначають Всесвітній День донора крові. У травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я міністри охорони здоров'я різних країн світу одностайно висловили підтримку добровільному донорству. Датою свята обраний день народження австрійського лікаря та імунолога, Нобелівського лауреата Карла Ландштейнера (1868-1943), заслугою якого є відкриття у 1900 році груп крові людини.

Всесвітній День донора крові - особливий день, який відзначається на честь безоплатних донорів крові. Метою цієї події є підвищення обізнаності щодо необхідності постійної наявності донорської крові та її продуктів. Це свято координується Всесвітньою організацією охорони здоров'я, Міжнародною федерацією товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Міжнародним товариством з переливання крові та Міжнародною федерацією організацій донорів крові.
У заходах цього Дня беруть участь 193 держави-учасниці ООН, 181 національне товариство Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, 50 добровільних донорських організацій та численні фахівці з переливання крові з усіх країн світу. Щорічно заходи в цей День проходять під певним девізом. Центральною темою кампанії Всесвітнього дня донора крові цього року - «Донорство крові як акт солідарності». Крім того, прийняте гасло «Подумай про інших. Здай кров. Поділися життям» для привернення уваги до заклику світової спільноти добровільного донорства піклуватися про інших людей, чиє життя залежить від своєчасного переливання крові, формування соціальних зв'язків і згуртованого співтовариства. Саме таким сміливим і благородним людям присвячено це свято - Всесвітній День донора крові.

Безпечна кров є цінним ресурсом будь-якої країни. Переливання крові - невід'ємний компонент надання невідкладної медичної допомоги.
Щорічно в світі реєструється близько 112 мільйонів донаций крові, 62 країни забезпечують запаси крові на 100% завдяки добровільним, які не отримують винагороду, донорам. І на сьогоднішній день належні і надійні резервні запаси крові можна забезпечити лише на основі регулярного, добровільного та безоплатного донорства крові по всьому світу. Донорство крові - фактично візитна картка здоров'я!
Можна сказати без перебільшення, що кожна порція донорської крові необхідна для порятунку чийогось життя.
В Україні, згідно зі статистикою, щороку проводиться більш 670 тисяч гемотрансфузій. Компоненти і препарати крові широко застосовуються в хірургії (трансплантація органів, операції на серці і опорно-руховому апараті); в онкології і при допомозі породіллі; при наданні допомоги постраждалим у катастрофах і аваріях природного і техногенного характеру, при виконанні громадянського обов'язку в АТО.
В Запорізькій області тільки за 2017 рік проведено понад 44 тисячі гемотрансфузій. Це стало можливим завдяки більш ніж 25 тисячам небайдужих і благородних людей, які в цілому здійснили близько 35 тисяч донаций, а по Україні їх понад 580 тис. Згідно зі статистикою за підсумками діяльності закладів служби крові за 2017 рік середній відсоток донорів від загальної кількості населення регіонів України у 2017 році становить 0,93%, по Запорізькій області - 1,44% . Кількість донаций крові, плазми і клітин крові на 1000 наявного населення по Запорізькій області становить 19,8. В середньому по Україні цей показник 13,05. На 1 жителя Запорізької області припадає 9,4 мл заготовленої донорської крові.

Всього в Запорізькій області донорська кров заготовлюється на 4 станціях переливання крові та в 11 відділеннях трансфузіології, де працює 31 лікар-трансфузіолог, з них 16 вищої категорії, 3 – І категорії, 12 ще без категорії.

Всі заклади служби крові області лише за 2017 рік заготовили 16633,6 літрів консервованої крові, 8183,1 літрів плазми, 6638,8 літрів еритроцитів для забезпечення ними потреб лікувальних закладів регіону.

Дорогих наших донорів, шанованих працівників служби крові, товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця! Щиро вітаємо зі святом - Всесвітнім Днем донора крові! Звичайно ж, в першу чергу, бажаємо вам відмінного здоров'я, благополуччя у ваших справах, любові, душевного комфорту, родинного добробуту!
Нехай буде міцною ваша віра в успіх і ніколи не зникає бажання творити добро!

Четвер, 14 Червня 2018 10:23 | Переглядів: 89