Офіційний сайт «Токмацької багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування» Токмацької міської ради.

Розділи

Календар

« Квітень 2023 »
Пн   3 10 17 24
Вт   4 11 18 25
Ср   5 12 19 26
Чт   6 13 20 27
Пт   7 14 21 28
Сб 1 8 15 22 29
Нд 2 9 16 23 30

Пошук

Новини

Рак молочної залози - найпоширеніше онкологічне захворювання у жінок

Рак молочної залози, одне з найбільш поширених захворювань у жінок. Нажаль, в Україні досить часто доводиться чути, як люди нехтують своїм здоров’ям, часто ігнорують елементарні дії, які можна здійснювати для профілактики захворювання.

Рак молочної залози - злоякісна пухлина залозистої тканини молочної залози. Це найчастіша форма раку у жінок. Кількість випадків раку молочної залози щорічно зростає.

Щороку від цієї недуги гине близько півмільйона жінок у всьому світі. Раннє діагностування, тобто на 1-2 стадії захворювання збільшує шанси на повне одужання значно меншими силами. Проте коли хвороба перебуває на 3 або 4 стадії, то лікування більш агресивне, процес набагато довший. Кожній четвертій жінці рак грудей діагностують уже на ІІІ–ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується.

Варто зазначити, що статистика останніх років говорить про те, що відсоток людей які виліковуються від раку молочної залози збільшується. Смертність знижується завдяки ранній діагностиці та оптимальному методу використання комплексу терапії.

Найкраще лікування будь-якої хвороби, це профілактика. Тому фахівці рекомендують з 18 років само обстеження грудних залоз щомісяця. Починаючи з 25 до 40 років рекомендується огляд у мамолога та УЗД грудних залоз щороку. Після 40 років і до 50- ти – скрінінгова мамографія 1 раз на 2 роки. Після 50-ти років – скрінінгова мамографія шорічно.

Необхідно також здійснювати самообстеження молочних залоз 1 раз на місяць. Перші ознаки, на які жінкам потрібно звертати:

  • · утворення або ущільнення в грудних залозах;
  • · зміна контуру чи форми грудних залоз;
  • · втягнення соска грудної залози, кров’яні виділення з соска;
  • · Зміна стану шкіри, втягнення шкіри на певному проміжку;
  • · Збільшення пахових лімфатичних вузлів.

Для попередження розвитку онкопатологій необхідно пам’ятати про профілактичні заходи, спрямовані на дотримання основних правил здорового способу життя: раціональне харчування, нормалізація ваги, відмова від шкідливих звичок (паління та надмірне вживання алкоголю), фізичні навантаження згідно вікової категорії, тривале грудне вигодовування, нормальний нічний сон. За даними ВООЗ, 21% усіх випадків смерті від раку молочної залози у світі спричинено вживанням алкоголю, зайвою вагою і ожирінням, а також фізичною інертністю.

Не нехтуйте своїм здоров’ям. Проходьте плановий огляд у мамолога. Це такі прості речі, які бережуть вам життя. Будьте здорові!Четвер, 20 Жовтня 2022 13:27 | Переглядів: 46