Новини
Як зберегти здоров’я серця і судин

Хвороби серцево-судинної системи- головна причина смерті врозвинених країнах. Вони забирають життя людей і самі пособі, але вряді випадків підвищують летальність і при інших захворюваннях.
Наприклад, при коронавірусі. Інфекція, нові штами якої з’являються регулярно, забирає життя, в основному, людей з хронічними хворобами. У групі ризику ті, хто страждає на діабет, онкологічні захворювання і серцево-судинні патології.
І це погана новина, тому що Україна - в числі світових лідерів з розповсюдження цих недуг. Щороку саме вони складають більше 65% в загальній структурі смертності.
З урахуванням, що основні чинники ризику цих хвороб - неправильне харчування та малорухливий спосіб життя - стають все більш поширеними, є підстави вважати, що ця цифра ще буде рости.
Гірка іронія в тому, що режим самоізоляції і локдауни, покликані боротися з поширенням коронавірусної хвороби, сприяють зменшенню фізичної і соціальної активності. І якщо нескладне силове тренування вдома - в принципі, здійсненне заняття, то повноцінні кардіосесії на невеликій території провести складно. А їх ВООЗ радить не менше трьох на тиждень.
Вихід - джогінг в парку або лісі, якщо вам пощастило жити поруч із зеленою зоною. Або покупка домашнього тренажера.
Для збереження здоров’я серцево-судинної системи важливо стежити за вагою і рівнем цукру в крові. Фахівці рекомендують звернути увагу на харчування. Властива українцям дієта з підвищеним вмістом солі, жирів і простих вуглеводів - поширена причина хвороб судин і серця.
Більш того, ми лідируємо в Європі за кількістю смертей через нездорові харчові звички.
Причин тому може бути декілька, серед них і банальне незнання основ правильного харчування, і недовіра до медицини, яка наполягає на ньому, і дорожнеча якісних продуктів.
Останнє особливо важливо, оскільки морська риба, якісне нежирне м’ясо, овочі і ягоди не в сезон б’ють по кишені. І плануючи бюджет, середньостатистична сім'я швидше оплатить комунальні послуги або відсотки по кредиту, а також відкладе хоч трохи на відпочинок, ніж купить філе сьомги за півтисячі гривень і лохину за тією ж ціною.
Хороша новина в тому, що заощадити не на шкоду собі все-таки можна.
Існують недорогі продукти і добавки, які допоможуть зберегти здоров’я серцево-судинної системи.
Клітковина
Неперетравлювані волокна допомагають контролювати холестерин - жироподібну речовину, яка відкладається в судинах, формуючи атеросклеротичні бляшки. Це призводить до звуження їх просвіту, що в свою чергу, веде до погіршення кровообігу, навантаження на серце, формування тромбів. Лікарі вважають, що на день людині потрібно близько 25−30 г клітковини. Отримати її можна з овочів, фруктів, ягід, злаків або аптечних добавок.
Коензим Q10
Цей кофермент відіграє важливу роль в окислювальних процесах всередині клітин, бере участь в синтезі АТФ і підтримує енергетичний баланс за рахунок участі в ланцюзі перенесення електронів. Багато досліджень показують його ефективність для профілактики серцевої недостатності, аторосклероза та ішемічної хвороби серця. У запущених випадках він не показав ефективності, але запобігти проблемам з допомогою коензиму Q10 можна.
Риб’ячий жир
Корисні омега-3 жирні кислоти потрібні для нормалізації обмінних процесів — вони допомагають зменшити кількість тригліцеридів на третину і знизити кров’яний тиск.
У натуральному вигляді ці кислоти містяться в жирній морській рибі - лососеві, оселедцеві, сардині.
Якщо у вас немає можливості купити якісну рибу - добавки стануть непоганим рішенням проблеми.
https://shopping.nv.ua/ukr/krasota-i-zdorove/dovgolittya-yak-uniknuti-hvorob-sercya-i-sudin-rekomendaciji-likariv-50173000.html
П'ятниця, 13 Серпня 2021 09:42 | Переглядів: 406