Офіційний сайт «Токмацької багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування» Токмацької міської ради.

Розділи

Календар

« Червень 2023 »
Пн   5 12 19 26
Вт   6 13 20 27
Ср   7 14 21 28
Чт 1 8 15 22 29
Пт 2 9 16 23 30
Сб 3 10 17 24  
Нд 4 11 18 25  

Пошук

Новини

Наслідки недостатності вітаміну В9 для здоров'я жінок

Лікарі постійно говорять, що для повноцінного функціонування організму необхідна достатня кількість фолієвої кислоти. Що це за кислота і яку вона має функцію зараз розберемо. Також важливо розуміти різницю між фолієвою кислотою та фолатом. Фолатом – називають вітамін В9, він є водорозчинним та синтезується мікрофлорою в кишківнику людини. Додатково отримати його можна з продуктами харчування, багаті на вітамін В9 зелені листкові овочі, молоко, печінка та яйця. Авокадо не даремно має велику популярність, він дуже багатий на фолат. Фолієвою кислотою– називають синтетичну форму фолату, її ми можемо придбати в аптеці. Таблетована форма має різне дозування та призначається лікарем після консультації. Роль фолієвої кислоти та фолату в нашому організмі дуже значуща. Вони контролюють ріст клітин всіх систем органів та відповідають за збереження цілісності структури ДНК. Також мають велику роль у процесі кровотворення та імунного захисту. Фолат та фолієва кислота необхідні для синтезу амінокислот.

ПОТРЕБА У ФОЛАТАХ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ

В період вагітності організм жінки має збільшені потреби у вітамінах та мікроелементах. Лікарі рекомендують всім жінкам репродуктивного віку додатково приймати фолієву кислоту. Адже, великий відсоток вагітностей є незапланованими, а вроджені дефекти плода розвиваються в дуже ранніх термінах вагітності. Наприклад, дефект нервової трубки плода зазвичай формується в період між 21-м та 27-м днем вагітності. В перші тижні гестації жінки рідко усвідомлюють про настання вагітності, адже будь-які характерні ознаки ще відсутні. Важливо зазначити, фолієва кислота необхідна для створення судинного компонента у плаценті. Організм у сучасних умовах неспроможній синтезувати достатню кількість цього вітаміну самостійно. Тому важливо мати адекватну корекцію за допомогою лікарських засобів.

НЕДОСТАТНІСТЬ ФОЛАТУ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ МАЄ НАСЛІДКИ:

дефект нервової трубки плода; викидень на ранньому терміні вагітності; передчасні пологи; передчасне відшарування нормально розташованої плаценти.

РОЛЬ ФОЛІЄВОЇ КИСЛОТИ У ПРОФІЛАКТИЦІ ХВОРОБ

З продуктами тваринного походження ми отримуємо гомоцистеїн. Він має здатність агресивно порушувати судинну цілісність та грає роль у формуванні атеросклерозу та тромбозу судин. Якщо в організмі вагітної жінки значно збільшиться рівень гомоцистеїну, то значно підвищиться ризик розвитку еклампсії та аборту. Для виведення гомоцистеїну із організму необхідно контролювати рівень фолієвої кислоти. Недостатність вітаміну В9 має багато різноманітних проявів. При значному дефіциті спостерігається порушення роботи шлунково-кишкового тракту та обміну речовин. Слизова оболонка патологічно змінюється та схильна до запалення. Збільшується ризик розвитку атеросклерозу, тромбозу та анемії. Доведено, що при дефіциті фолатів збільшується тривожність, депресія та погіршується пам’ять. Також, жінки скаржаться на підвищену втомлюваність.

ДОДАТКОВЕ ВЖИВАННЯ ВІТАМІНУ В9

Необхідно зазначити, при термічній обробці харчові продукти значно втрачають вміст фолату (близько до 70-90%). Рекомендованою дозою є 400 мкг на добу. Проведено безліч досліджень та встановлено, що більша частина дорослого населення має значний дефіцит вітаміну В9. Якщо ви маєте будь-які з перелічених симптомів негайно зверніться до лікаря. Необхідно пам’ятати, якщо ви репродуктивного віку та не використовуєте контрацепцію, вам необхідно додатково приймати фолієву кислоту. Всі призначення виконує лікар індивідуально до вашого клінічного випадку.

Источник: https://itmed.org/articles/naslidky-nedostatnosti-vitaminu-v9-dlya-zdorov-ya-zhinky/Понеділок, 17 Травня 2021 13:01 | Переглядів: 311