Офіційний сайт «Токмацької багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування» Токмацької міської ради.

Розділи

Календар

« Червень 2023 »
Пн   5 12 19 26
Вт   6 13 20 27
Ср   7 14 21 28
Чт 1 8 15 22 29
Пт 2 9 16 23 30
Сб 3 10 17 24  
Нд 4 11 18 25  

Пошук

Новини

ГРИП

ГРИП в Україні. АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ.

З початком осені-зими українці все частіше хворіють на грип на ГРВІ. Тому дуже важливо знати симптоми грипу, коли варто викликати швидку та яку профілактику слід провести.

Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) розробило поради для українців, як не захворіти на грип та які симтоми свідчать, що хворому потрібна термінова госпіталізація.

Симптоми грипу. Зазвичай симптоми грипу з’являються раптово. Найчастіше це різке підвищення температури тіла (більше 38 °С), головний біль, біль у м'язах, біль у горлі, кашель та нежить, зниження апетиту, нудота та деякі інші диспептичні прояви. З цими симптомами рекомендовано звернутися до сімейного лікаря.

Однак, якщо стан хворого погіршується, викликайте швидку, адже життя людини може опинитися під загрозою. Якщо ви бачите, що обличчя людини стало дуже блідим чи з’явилось посиніння, їй важко дихати, температура не спадає впродовж довгого часу, відмічається багаторазове блювання та випорожненняїй потрібна госпіталізація. Також серед "важких" симптомів – порушення свідомості (надмірна сонливість чи збудженість), біль у грудній клітці, поява домішок крові у мокроті, показники артеріального тиску нижче норми.

Ці симптоми грипу ігнорувати ні в якому разі не можна. Продовжувати лікування вдома дуже небезпечно, оскільки затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого від ускладнень (в першу чергу це запалення легенів – пневмонія).

Найдієвішим способом профілактики грипу є вакцинація. Оптимальний час введення вакцини – початок осені (вересень–жовтень). Втім, щеплення можна робити й пізніше – упродовж всього сезону грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів. Ви можете придбати вакцину особисто у аптеці.

Існують групи ризику, яким вакцинацію варто зробити перш за все. Для них грип становить найбільшу небезпеку, а вчасна профілактика може вберегти їм не лише здоров'я, а й саме життя. Зокрема, це діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, хворі на хронічні серцево-судинні захворювання, хворі на хронічні захворювання легенів, люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями, а також люди, що перебувають на імуно-супресивній терапії. Крім того, у групі ризику – особи, які працюють з великою кількістю людей, у місцях масових скупчень (професійні групи ризику): медичні працівники, вчителі та вихователі, продавці, водії громадського транспорту тощо.

Профілактика грипу. Щоб не захворіти на грип, крім вакцинації, варто також вести здоровий спосіб життя і дотримуватися простих порад:

1. Уникайте близького контакту з людьми, в яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.

2. Прикривайте серветкою ніс та рот під час кашлю та чхання – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

4. Часто мийте руки та ніс, це допоможе захиститися від вірусів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі. 5. Намагайтеся не торкатися обличчя, адже на руках є дуже багато вірусів та бактерій. А торкаючись руками обличчя, ви збільшуєте шанси потрапляння їх в організм через очі, рот та ніс.

6. Провітрюйте та дезинфікуйте приміщення та поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.

7. Привчіть себе до корисних звичок. Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

Чим відрізняється коронавірусна інфекція від грипу?

Грип та коронавірусні інфекції схожі у своїх проявах, але в них є й відмінності. Існують кілька симптомів, які допоможуть розпізнати хворобу. Новий вірус з Китаю, який вражає легені, насправді легко сплутати з грипом. Ось загальні симптоми інфекції: лихоманка, сухий кашель, задишка, втома.

Коронавірус одразу вражає нижні дихальні шляхи. А грип спочатку верхні. Також віруси грипу вірулентніші. Це означає, що навіть у невеликій кількості вони вже можуть викликати появу хвороби. А коронавіруси не надто вірулентні, імунна система більшості людей стійка до інфікування.

Грип має короткий інкубаційний період – один-два дні. Протягом цього часу, навіть не проявляючи ознаки захворювання, хворі на грип можуть передавати вірус і залишаються такими тиждень.

При коронавірусній інфекції інкубаційний період складає від 2 до 14 днів. Як довго люди можуть передавати інфекцію іншим, перш ніж хвороба проявиться, поки неясно. Як довго вони можуть передавати вірус після появи перших симптомів, також ще не відомо.

Вірус 2019 - nCoV – це новий штам коронавірусу (визначений у Китаї), що визвав спалах недіагностованої пневмонії в м. Ухань та раніше не був ідентифікований у людей, недостатньо вивчений. Джерело інфекції також залишається невідомим. Місто Ухань є великим міжнародним транспортним вузлом. Спалах пов'язаний із зараженням людей на одному ринку морепродуктів у м. Ухань, який закритий з 1 січня 2020 р. Якщо у Вас була поїздка в Китайську Народну Республіку протягом останніх 14 днів або контакт з підтвердженим або ймовірним випадком захворювання на 2019-nCoV та ваш стан здоров'я погіршився на даний момент: наявність симптомів захворювання у вигляді підвищення температури тіла утрудненого дихання, кашлю, зверніться до лікаря якнайскоріше або викликайте бригаду швидкої медичної допомоги, не займайтесь самолікуванням та повідомте медичним працівникам про поїздку до Китайської Народної Республіки та/або контакт з підтвердженим або ймовірним випадком захворювання новим коронавірусом. В Україні впроваджено тестування на інфекцію, викликану 2019-nCoV.

ВООЗ та МОЗ України рекомендують дезінфікувати поверхні, з якими контактували люди, які мають ознаки захворювання, за допомогою хлорвмісних або спиртовмісних засобів!

Лікар-інфекціоніст поліклініки КП «Токмацька БЛІЛ» ТМР Жандарова Н.О.Середа, 12 Лютого 2020 15:53 | Переглядів: 293