Як розпізнати рак грудей на ранній стадії

Самообстеження грудей - обов'язкова процедура, яку дівчата повинні проводити регулярно.

З її допомогою можна виявити захворювання на ранніх етапах, і якщо оперативно почати лікування, то з ймовірністю в 95% можна повністю позбутися від недуги.

За останні 20 років тенденція на захворювання на рак грудей в Україні зросла майже в три рази, тому так актуально регулярно перевіряти стан свого здоров'я.

Як часто потрібно піклуватися про здоров'я молочних залоз Про важливість регулярних скринінгів виникнення онкології повідомляє в своєму дослідженні Міжнародне агентство з вивчення раку. Постарайтеся зробити самообстеження. Структура молочної залози може змінюватися в залежності від стадії менструального циклу, груди - хворіти і ущільнюватися, тому важливо не переживати завчасно, до перевірки. Самообстеження необхідно виконувати раз на місяць, на 2-3-й день після менструації. Якщо настала менопауза, зупиніться на певному числі місяці і регулярно перевіряйтеся. Щоб бути впевненою у власному здоров'ї, записуйтеся щороку на обстеження у мамолога. Вік - не перешкода для хвороб: наймолодшою ​​пацієнтці, в якої ми виявили рак молочних залоз, було всього 18 років. До 35 років щорічно робіть УЗД молочних залоз, найкраще - на 10-й день менструального циклу. Після 35 років потрібно щороку робити мамографію - це рентгенівський знімок, який дозволяє побачити рак на початкових стадіях. Такий метод може виявити розвивається хвороба на кілька років раніше, ніж пальпація і огляд у лікаря. У більш ранньому віці груди щільніше, тому маленькі пухлини видно погано. Як самостійно оглянути груди Подивіться на схематичне будова грудей: її можна поділити на 4 квадранта (верхні: зовнішній і внутрішній, нижні: зовнішній і внутрішній) і сосково-ареолярную зону. Так вам буде легше пояснити лікарю, де і що вас турбує. Процедуру можна проводити в положенні стоячи і лежачи: в нижній частині грудей легше виявити зміни, коли лежиш, а у верхній - коли стоїш.стоячи- Спочатку огляньте в дзеркалі груди, розправивши плечі і опустивши руки. Зверніть увагу, симетрична чи вона, чи правильною форми.- На шкірі не повинно бути почервоніння, ущільнень і втягнення грудей і сосків.- Поспостерігайте за тим, щоб з сосків не з'являвся виділення.- Заведіть руки за голову і подивіться, чи не змінилася структура грудей.

- Приберіть одну руку за голову і протилежної від грудей рукою (тобто ліва рука досліджує праву грудь і навпаки) масажуйте її маленькими рухами, прямуючи від країв до соску.

лежачи- Дослідіть груди точно так же, як і в положенні стоячи: акуратно маленькими круговими рухами прощупайте груди. Пальпується спочатку зверху, а потім - більш щільно, намагаючись намацати ребра.- Перевірте області ключиць і пахв, чи не збільшені лімфовузли.- Акуратно стисніть соски, щоб перевірити наявність або відсутність виділень. Коли варто звернутися до лікаряПри будь-яких змінах, які сталися після останнього самообстеження або перевірки у лікаря. Особливо - якщо виявили- ущільнення,- збільшення лімфовузлів,- опухлу або почервонілу шкіру,- втягнення соска, втягнення або випинання шкіри,- виділення із сосків. Не поспішайте ставити собі діагноз, а відразу зверніться до лікаря. Чим швидше ви це зробите, тим швидше вилікуєтесь. Не кожна пухлина - обов'язково рак: в більшості випадків жінки стикаються з доброякісними пухлинами.

Неділя, 10 Листопада 2019 07:11 | Переглядів: 54