Офіційний сайт «Токмацької багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування» Токмацької міської ради.

Розділи

Календар

« Серпень 2022 »
Пн 1 8 15 22 29
Вт 2 9 16 23 30
Ср 3 10 17 24 31
Чт 4 11 18 25  
Пт 5 12 19 26  
Сб 6 13 20 27  
Нд 7 14 21 28  

Пошук

Новини

Щорічна літня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування»

                                  

            Щорічна літня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування»

     

 

Народження дитини – чудовий, проте відповідальний і непростий період у житті кожної родини. Майбутні батьки повинні відповідально ставитися до життя маленької людини, допомагати їй правильно розвиватися в утробі і зустріти її під час народження.

Як зазначено у Статті 11 Закону України «Про охорону дитинства», сім'я є природним середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього. Батько і мати мають рівні права та обов'язки щодо своїх дітей .

Стаття 18.1. Конвенції ООН про права дитини говорить «Держави-учасниці докладають всіх можливих зусиль до того, щоб забезпечити визнання принципу загальної й однакової відповідальності обох батьків за виховання і розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування»

Почуття відповідальності стосовно майбутньої чи вже народженої дитини в обох шлюбних партнерів далеко не завжди йде в одному напрямку. Можна сказати, що чоловіки і жінки в поняття «відповідальне батьківство» вкладають різний зміст. Для чоловіка відповідальність відносно дитини, сім’ї – це передусім матеріальне забезпечення, тобто створення матеріальних благ, фізичного комфорту сім’ї. Для жінки відповідальність полягає в створенні сприятливої атмосфери в домі, душевного комфорту. Зазвичай, почуття відповідальності раніше з’являється в жінки, оскільки вона значно більше часу проводить з дитиною, ніж чоловік.

Традиційно мати ідеалізується; вважається, що материнський інстинкт є вродженим, що він робить жінку більш терплячою, розуміючою та неодмінно допомагає їй інтуїтивно відчувати, що необхідно дитині. Батько ж часто уявляється як відсторонена від цієї діади людина, котра лише відвертає увагу матері на себе та без її допомоги не може зрозуміти потреб дитини. Однак життя інколи демонструє ситуації, які свідчать, що батько не тільки здатний з успіхом виконувати „материнські" функції, але й іноді краще за жінку відчуває і задовольняє фізіологічні та психологічні потреби дитини, отримуючи від цього справжнє задоволення.

Поява малюка – надзвичайно сильна емоційна подія. Це захопливий, гарячий і часом бентежний період, сповнений турбот і хвилювань. Молодим батькам весь час доводиться робити вибір. Один із перших важливих виборів у житті малюка – який спосіб годування обрати.

Без сумніву, грудне молоко є найкращим стартом на початку життя вашого малюка. Воно забезпечує природний захист проти інфекцій та сприяє оптимальному розвитку і зміцненню здоров’я дитини. Годування грудьми також корисне для здоров’я матері.

У перші кілька тижнів, коли мати і новонароджена дитина вчиться «азам» грудного вигодовування, допомога батька та родини може бути безцінною. Опитування показали, що жінки, яких у питанні грудного вигодовування підтримували найближчі люди, досягали значно більших успіхів. Татусів можна залучати на допомогу в різних випадках. Скажімо, попросити чоловіка принести мамі дитину на годування або змінити підгузок поки вона влаштовуєтеся зручніше та готуєтеся до годування. Батько може стежити, щоб мама завжди мала під рукою теплий напій. Також він може скласти жінці компанію в перші дні після пологів. Навіть коли він просто перебуватиме поруч, вона почуватиметеся куди впевненіше. Якщо жінка потребуєте трішечки більше допомоги в перші дні годування грудьми, це не значить, що й надалі у неї виникатимуть проблеми і вона не зможете нормально годувати. Грамотна підтримка на початковому етапі відіграє вирішальну роль у налагодженні грудного вигодовування. Підтримку партнера і родини в перші дні після народження дитини важко переоцінити, але вона повинна супроводжувати матусю протягом всього періоду годування груддю.

ВООЗ рекомендує годувати немовлят виключно груддю упродовж перших 6 місяців, а разом з належним прикормом — до 2-х років і більше. В цей час чоловік має допомогати жінці у веденні господарства та у догляді за дитиною, піклуватися про режим відпочінку та харчування жінці. Такі нехитрі заходи сприятимуть успішному і довготривалому природному вигодовуванню малюка, користь і цінність якого не потребують доказів.

Дослідження, проведені у Бразилії, підтверджують, що при довготривалому грудному вигодовуванні (до 12 місяців та більше) виграє дитина, родина та суспільство. Спостерігали майже за 3000 дітей, фіксуючи тривалість грудного вигодовування. У віці близько 30 років був заміряний показник рівня ІQ у цих, вже дорослих дітей.

За результатами дослідження вигодовування до 1 річного віку призводило до:

  • збільшення ІQ на 4 пункти;
  •  зменьшення тривалості освіти майже на рік, а заробітна плата у віці 30 років була приблизно на третину вище середньостатистичної.

Дослідники пов’язують такі результати з наявністю у материнському молоці довголанцюгових насичених жирних кислот, необхідних для розвитку мозку.

В сучасному світі жінкам і чоловікам доводиться долати існуючі стереотипи, адаптувати традиції сімейного життя виховання дітей до вимог часу. Якщо жінки мають краще вміння пристосовуватися і успішно освоюють нові ролі, то для багатьох чоловіків зміни усталених канонів породжують значні труднощі. Освоєння нових ролей помітно вплинуло на психіку і поведінку представників обох статей. Якщо сучасні жінки мають розвивати в собі незалежність, рішучість, наполегливість, стійкість, ініціативність, то втрата чоловіками монополії у цих традиційних для них сферах спонукає розвивати в собі здатність до компромісу, співпраці, порозуміння, вміння ставити себе на місце іншої людини, що у багатьох чоловіків та жінок породжує певні труднощі.

Бажаємо усім нашим матерям успішного тривалого грудного вигодовування дітей, яке можливе лише при їх наполегливому бажанні, за підтримки й допомоги медичних працівників, сім’ї та суспільства.

 

                                                             Лікар-педіатр-неонатолог акушерсько-гінекологічного відділення

                                                               Олена Гуляєва

 субота, 10 Серпня 2019 11:18 | Переглядів: 278